O Nas

 

W kawie zakochaliśmy się 10 lat temu, gdy podróżowaliśmy po Brazylii.
Stała się ona naszą pasją. Zaczęliśmy sprowadzać ziarno - najwyższej klasy arabiki pochodzące z najlepszych, renomowanych plantacji na całym świecie.

Specjalnością sklepu są kawy jednorodne, tzw. single origin, które są uprawiane w jednym, konkretnym obszarze danego państwa lub plantacji.

Do naszych klientów trafia kawa z informacją o plantacji, na której rosła. Ziarno prażymy 48 godziny przed wysłaniem do Twojego domu, bo tylko kawa świeżo prażona gwarantuje niezwykłą intensywność smaku i aromatu.

Ziarno prażymy. Dlaczego?
Ponieważ zawsze wiedzieliśmy, że kawa należy do produktów, które są wybitnie kwasotwórcze. Napój ten ma pH od 5,5 do 4,5, a jeśli dodamy do niej cukru, jej działanie jest jeszcze gorsze dla organizmu. Nasza krew posiada wartość pH na poziomie ok. 7,35- 7,45.
Zakwaszenie organizmu może powodować różne problemy zdrowotne. Kwasy to nic innego, jak produkt uboczny rozkładu białek i węglowodanów. Organizm usuwa je kilkutorowo, głównie za pomocą wątroby. Jednak przy złych nawykach żywieniowych i stałym spożywaniu zakwaszających produktów, proces ten jest utrudniony. Zakwaszenie organizmu powoduje wytwarzanie toksyn, a to skutkuje niedotlenieniem komórek.

Bardzo długo dopracowywaliśmy technologię prażenia kawy udokumentowaną przez amerykańskich naukowców, dzięki której kawa nie ma goryczy i kwaśności oraz nie podrażnia żołądka.

Prażymy kawę w małych ilościach w piecach do 8 kg wsadu w ciągu 35-40 minut, a więc bardzo długo. Dzięki tej metodzie prażenia, wewnątrz ziarna kawowego nie zachodzi ekspansywna zamiana wosku kawowego w substancje podrażniające żołądek m.in. C-5-HT, a wartość pH wynosi średnio od 5,5 do 5,8

Jedno z naszych największych przyzwyczajeń, picie kawy, staje się przyjemnością, która łączy doskonały smak z dbałością o organizm.


To jest właśnie Coffee for Life.
Sklep stworzony z pasji do kawy!

Newsletter
newsletter
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl